top of page

SINIFTA NEDİR ?

Sınıfta, TÜBİTAK desteği ile geliştirdiğimiz, TÜBİTAK 1002-Öğretmen Yetiştirmede Sanal Sınıf Simülasyonlarının Kullanımı Projesi kapsamında öğretmen ve öğretmen adaylarının eğitimine önemli katkıda bulunan simülasyon uygulamasıdır.

Eğitmenleri eğitmeyi amaçlayan SINIFTA, oyun ögeleri kullanan üç boyutlu bir simülasyon ortamıdır. SINIFTA simülasyonunda, gerçek öğrenci profillerine dayalı yapay zeka etkileşimi ekseninde öğretmenlerin farklı alanlarda eğitilmesi amaçlanır.

Öğretmen, yapay zeka tarafından yönetilen sanal öğrencilerle etkileşim kurarak, gerçek bir sınıf deneyimi yaşamaktadır. Bu etkileşim, sınıftaki öğrenci profilini incelemekten başlar, sınıftaki istenmeyen davranışlara doğru pedagojik yaklaşımı sergilemeye kadar ilerler.

Sınıfta simülasyonunda,

  • Ders planlama,

  • Sınıf düzeni,

  • Sanal sınıf ortamı,

  • Sanal sınıf performanslarının değerlendirilmesine yönelik çeşitli arayüzler bulunmaktadır.

SINIFTA KİMLER İÇİN ?

Öğretmen adayı ders simülasyonu.png
Öğretmen adayı.png

Öğretmenler için;

Sınıfta ile siz değerli öğretmenler için eğitimde tazelenme, alternatif eğitim tekniklerini gerçek hayatta hiçbir öğrenciye zarar vermeden deneme ve kullanma, yeni teknolojilere uyum, bilgi, teknoloji ve tecrübe karmasında kendinizi denemeniz sağlanmaktadır.
 

Bunun yanı sıra Sınıfta'nın web sitesi üzerinden kayıt yaparak etkinlik ve duyurularımızdan haberdar olabilir, öğretmenler için yaptığımız çalıştaylara davetlimiz olarak katılabilirsiniz.

Eğer çalıştığınız kurumda Sınıfta'yı kullanmak isterseniz bilgi@sinifta.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Öğretmen adayları için;

Sınıfta'yı kullanarak sanal sınıflarda denemeler yapabilir ve hizmet içi eğitime hazırlanabilirsiniz. Sınıfta ile derslerinizde edindiğiniz pedagojik yaklaşımları deneyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Sınıfta'nın web sitesi üzerinden kayıt yaparak etkinlik ve duyurularımızdan haberdar olabilir,öğretmenler ve öğretmen adayları için düzenlediğimiz çalıştaylara davetlimiz olarak katılabilirsiniz.

Sınıfta'yı derslerinizde öğretim materyeli olarak kullanmak isterseniz bilgi@sinifta.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Araştırmacı.png
Okul yönetici eğitim simülasyonu.png

Araştırmacılar için;

Bugüne kadar Sınıfta.com ile ilgili yapılan çalışmaları “Yayınlar” alanından inceleyebilirsiniz. Eğer sizler de çalışmalarınızın web sitemizde yayınlanmasını ve benzeri çalışmalar tarafından atıf almasını isterseniz bize çalışmanızın örneğini e-posta olarak gönderebilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra Sınıfta'nın web sitesi üzerinden kayıt yaparak etkinlik ve duyurularımızdan haberdar olabilir ve düzenlediğimiz çalıştaylara davetlimiz olarak katılabilirsiniz.

 

Sınıfta'yı derslerinizde öğretim materyali olarak kullanmak ve/veya bu alanda araştırma ve yayın yapabilmek için bilgi@sinifta.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Okul yöneticileri için;

Sınıfta'yı okullarınızda kullanarak aday öğretmenlerinizin denemesini sağlayabilirsiniz. Detaylı raporlama sistemi ile adayların nasıl bir ders ortamı yürüttüklerini ölçebilir ve sorunlar  ile nasıl baş ettiklerini görebilirsiniz. 
 
Bunun yanı sıra Sınıfta'nın web sitesi üzerinden kayıt yaparak etkinlik ve duyurularımızdan haberdar olabilir ve düzenlediğimiz çalıştaylara davetlimiz olarak katılabilirsiniz.

Eğer okulunuzda Sınıfta'yı kullanmak isterseniz bizler ile bilgi@sinifta.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

SINIFTA KİMLER İÇİN ?

Sınıfta Eğitim Seti içeriğinde Dijital Sınıflarda Öğretmen ve Öğretmen Adaylarının Eğitimi İçin Sınıf Simülasyonu ile birlikte 4 adet çevrimiçi ders modülüne de erişim hakkı kazanır. Modüller kapsamında öncelikle belirlenen konu ve kazanımlara yönelik 4 adet ders planı ve 14 hafta sürecek ders içeriği geliştirilmiştir.

Sınıf

Yönetimi

Öğretimin

Planlanması

Uygulanması

Teknolojik Pedagojik

Alan Bilgisi

Öğrenci Özelliklerinin

Analizi, Farklı Sınıf

Oturma Düzenleri

Simülasyon Destekli Öğretmen Eğitimi Ders Modülleri

Sınıfta Eğitim Seti'ni tamamlayan öğretmeni adayı, 

  • Gagne’nin Öğretim durumları modeline göre öğretimi planlayabilir. 

  • Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisini ve bileşenlerini tanır.

  • Öğretmen adayları, öğrencilerin kişilik özelliklerini göz önünde bulundurarak oturma düzeni oluşturur.

  • Sınıf içinde sık rastlanan istenmeyen davranışlar ve bu davranışlarla baş etme yöntemlerini tanır.

Simülasyon Destekli Öğretmen Eğitim Sanal Sınıfı

Simülasyon Destekli Öğretmen Eğitimi'ne ilişkin örnek çevrimiçi ders modüllerini içeren Google Classroom sanal sınıf platformuna katılmak ve modülleri incelemek için tıklayınız veya yandaki karekodu okutunuz.

Simülasyon Destekli Öğretmen Eğitimi Kullanıcı Görüşleri

BİZE ULAŞIN !
arrow&v

BİZE ULAŞIN

SADECE 1 AYLIK SÜRE İÇİN

%40
İNDİRİM

SİZE ÖZEL !

bottom of page