top of page

SINIFTA NEDİR ?

​Eğitmenleri eğitmeyi amaçlayan SINIFTA, oyun ögeleri kullanan üç boyutlu bir simülasyon ortamıdır. SINIFTA simülasyonunda, gerçek öğrenci profillerine dayalı yapay zeka etkileşimi ekseninde öğretmenlerin farklı alanlarda eğitilmesi amaçlanır.

Üniversitelerde, Öğretmenlik Uygulaması ve Sınıf Yönetimi Derslerinde kullanılır.

SINIFTA, bir ilköğretim okulu sınıfının üç boyutlu modellenmiş sanal ortamındaki tüm bileşenlerini içermektedir: OCEAN kişilik modeline göre davranışları modellenen öğrenciler, öğrencinin istenmeyen davranışları, bu davranışlarla baş etme yöntemleri, ders planı, ders içeriği, teknolojik bir sınıftaki akıllı tahta, tablet gibi bileşenler SINIFTA simülasyon uygulamasında modellenmiştir. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan erişilebilen SINIFTA, üç boyutlu sanal sınıfta yapay zekalı öğrencilerle değişik seviyelerde, senaryolarla uygulama olanağı sunmaktadır. 

 

Bilimsel araştırma ve öğrenci gelişimini takip etmek amacı ile geliştirilen Yönetici Modülü ile öğrencilerinizin oyun kayıtlarına web üzerinden erişim sağlayabilir ve eğitim sürecinin tamamını kolaylıkla takip edip, raporlayabilirsiniz.

Şimdiye kadar 100'ün üzerinde üniversite, ilköğretim düzeyinde okulların da olduğu 151 eğitim kurumundan 5000’i aşkın kullanıcısı olan SINIFTA, öğretmen ve öğretmen adaylarının akıllı sınıflarda dilediği kadar uygulama yapmasına olanak sunmaktadır. SINIFTA uygulaması bilimsel araştırma yöntemleriyle sınanmış ve öğrenciler tarafından gerçek bir sınıf ortamını deneyimleme fırsatı sunduğu belirtilmiştir (https://www.sinifta.com/yayınlar).

Geliştirdiğimiz simülasyona entegre edilen oyunlaştırma unsurları ile ciddi oyun kategorisinde yer alan “SINIFTA”, Aralık 2017’de Türkiye’nin en prestijli yarışmalarından Kristal Piksel Ödülleri’nde “En İyi Ciddi Oyun” seçilmiştir. Ayrıca dünyanın en prestijli ciddi oyun yarışmalarından biri olan I/ITSEC 2018 Serious Games Challenge’da finalde yarıştığını bildirmekten gurur duyarız. 

Öğretmen, yapay zeka tarafından yönetilen sanal öğrencilerle etkileşim kurarak, gerçek bir sınıf deneyimi yaşamaktadır. Bu etkileşim, sınıftaki öğrenci profilini incelemekten başlar, sınıftaki istenmeyen davranışlara doğru pedagojik yaklaşımı sergilemeye kadar ilerler.

Sınıfta simülasyonunda,

  • Ders planlama,

  • Sınıf düzeni,

  • Sanal sınıf ortamı,

  • Sanal sınıf performanslarının değerlendirilmesine yönelik çeşitli arayüzler bulunmaktadır.

 

SINIFTA KİMLER İÇİN ?

Öğretmen adayı ders simülasyonu.png
Öğretmen adayı.png

Öğretmenler için;

Sınıfta ile siz değerli öğretmenler için eğitimde tazelenme, alternatif eğitim tekniklerini gerçek hayatta hiçbir öğrenciye zarar vermeden deneme ve kullanma, yeni teknolojilere uyum, bilgi, teknoloji ve tecrübe karmasında kendinizi denemeniz sağlanmaktadır.
 

Bunun yanı sıra Sınıfta'nın web sitesi üzerinden kayıt yaparak etkinlik ve duyurularımızdan haberdar olabilir, öğretmenler için yaptığımız çalıştaylara davetlimiz olarak katılabilirsiniz.

Eğer çalıştığınız kurumda Sınıfta'yı kullanmak isterseniz bilgi@sinifta.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Öğretmen adayları için;

Sınıfta'yı kullanarak sanal sınıflarda denemeler yapabilir ve hizmet içi eğitime hazırlanabilirsiniz. Sınıfta ile derslerinizde edindiğiniz pedagojik yaklaşımları deneyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Sınıfta'nın web sitesi üzerinden kayıt yaparak etkinlik ve duyurularımızdan haberdar olabilir,öğretmenler ve öğretmen adayları için düzenlediğimiz çalıştaylara davetlimiz olarak katılabilirsiniz.

Sınıfta'yı derslerinizde öğretim materyeli olarak kullanmak isterseniz bilgi@sinifta.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Araştırmacı.png
Okul yönetici eğitim simülasyonu.png

Araştırmacılar için;

Bugüne kadar Sınıfta.com ile ilgili yapılan çalışmaları “Yayınlar” alanından inceleyebilirsiniz. Eğer sizler de çalışmalarınızın web sitemizde yayınlanmasını ve benzeri çalışmalar tarafından atıf almasını isterseniz bize çalışmanızın örneğini e-posta olarak gönderebilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra Sınıfta'nın web sitesi üzerinden kayıt yaparak etkinlik ve duyurularımızdan haberdar olabilir ve düzenlediğimiz çalıştaylara davetlimiz olarak katılabilirsiniz.

 

Sınıfta'yı derslerinizde öğretim materyali olarak kullanmak ve/veya bu alanda araştırma ve yayın yapabilmek için bilgi@sinifta.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Okul yöneticileri için;

Sınıfta'yı okullarınızda kullanarak aday öğretmenlerinizin denemesini sağlayabilirsiniz. Detaylı raporlama sistemi ile adayların nasıl bir ders ortamı yürüttüklerini ölçebilir ve sorunlar  ile nasıl baş ettiklerini görebilirsiniz. 
 
Bunun yanı sıra Sınıfta'nın web sitesi üzerinden kayıt yaparak etkinlik ve duyurularımızdan haberdar olabilir ve düzenlediğimiz çalıştaylara davetlimiz olarak katılabilirsiniz.

Eğer okulunuzda Sınıfta'yı kullanmak isterseniz bizler ile bilgi@sinifta.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

bottom of page